Těší nás, že obora je místem, kam rodiny chodí na své procházky. V říji k nám zavítá plno fotografů a díky nim se i vy v naší fotogalerii můžete pokochat krásnými záběry od nás. Jsme navštěvovány školami, školkami, tábory a máme u nás nejednu exkurzi jak českých, tak i zahraničních návštěvníků. Máme radost, že tohle naše dítě - Obora U Šumaváčka a naše zvířátka přinášejí radost.

  1. Rybníky

V rozmezí let 2017-2019 jsme vybudovali na oboře dva rybníčky, v kterých chováme sivena amerického, pstruha potočního, líny, kapry, štiky, úhoře, které zatím máme pro svou a kamarádů spotřebu. Kdo ví, možná někdy do budoucna začneme s prodejem a přestaneme mít dalšího prodělečného koníčka :-)

Co je u nás nového

12. 7. 2018 za krásného teplého dne nám náš kamarád farář římskokatolické církve Libor Buček slavnostně vysvětil naší kapličku u obory, kterou jsme nechali postavit v září 2012 pro ochranu lidí a zvířátek. Kaplička byla zasvěcena Svatému Antoníčkovi z Padovy, který je patronem  snoubenců, manželů, žen, dětí a rodin; cestujících, lodníků, trosečníků, horníků a pekařů, ubohých, vzýván je za šťastný porod i proti neplodnosti, horečce; při hledání ztracených věcí a šťastném vyřešení; proti dobytčímu moru a odstranění nemocí dobytka; v případě neštěstí, válečných neštěstí a nákazy; pekelným mocnostem i katastrofám a jako pomocník v nouzi, je patronem ve všech potřebách.

 

Co je u nás nového

V roce 2017 a 2018 jsme začali s dalším rozšiřováním obory. Naše zvířátka pěkně prospívají a jeleni i prasátka se vesele množí. Pro zdárný vývoj našeho chovu jsme našim holkám pořídili pár špičkových jelenů z Rumunska z bývalé obory Nikolaje Čaušeska. Nadále zachováváme čistotu chovu jak jelena karpatského, tak novozélandských pastevních prasátek Kune Kune.
S chovem jelenů i prasátek začínáme být známí i v zahraničí, odkud se na nás obrací řada klientů. Máme radost, že nás oslovují nejen noví zákazníci, ale vrací se k nám i kupující z minulosti.

Co je u nás nového - rok 2017

Dne 5. 3. 2017 se nám narodilo 9 krásných prasátek. Bohužel tři Alenka zalehla, ale zbylých šest krásně prospívá. 

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=u4glM2BqYF0

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=VZ_NOjInTrc

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=dpkEmymhuMM

 

Co je u nás nového - rok 2016

Naše stádo jelenů se nám pěkně rozrostlo a krásně prospívá.
Prasátka Kune-kune tlostnou a již si s jeleny vysvětlila, co mohou a co ne ;-)

Co je u nás nového - květen 2015. _________________ V květnu 2015 jsme pro návštěvníky obory a všechny kolemjdoucí umístili u naší kapličky novou lavičku.

Co je u nás nového - listopad 2014

Drůbež

01.12.2014 00:00
V listopadu 2014 jsme koupili do nové obory (II. etapa) devět divokých krocanů a čtyři perličky. Po týdenním pobytu ve voliéře jsme je vypustili mezi jeleny. Krásná podívaná. Ta ale bohužel dlouho nevydržela. Do týdne byla všechna drůbež zlikvidována. Zřejmě jsme posloužili jako supermarket...